Historia klubu

 

W rok­­­­u­­­­ 1982 koledzy Adam Cesarz, Jan Rokita i wielu innych postanowiło swoją pasję podróżowania realizowac w grupie i dlatego powołali grupę inicjatywną dla zarejestrowania klubu caravaningowego. Początkowo dla omawiania bieżącej działalności oraz ustalania przyszłych planów podróżowania korzystali z sali „Zespołu Szkół Mechanicznych” w Tarnowskich Górach (obecnie „Mechanik”). Po wielu spotkaniach dopracowano statut, założono konto, powołano tymczasowy Zarząd Klubu. Prezesem został Adam Cesarz, natomiast wiceprezesem Jan Rokita. W roku 1983 klub został zarejestrowany w Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry jako pierwszy samodzielny klub caravaningowy w Polsce. Zostało zaprojektowane i zatwierdzone logo Klubu, kolorystyka flagi oraz zostały zakupione stroje klubowe. Do dnia dzisiejszego wielokrotnie je uzupełniano dostosowując do wymagań OKC oraz klubowiczów. W pierwszym roku działalności zorganizowany był pierwszy zlot klubowy pod nazwą „Gwarki”. Był to zlot o tyle ważny, że szybko urósł do rangi imprezy ogólnopolskiej. Zorganizowany został na polu biwakowym w parku Świerklanieckim. Od piętnastu lat miejscem naszych zlotów jest ośrodek „GOSiR” w Koszęcinie. Od kolejnego roku 1984 aż po dzień dzisiejszy uczestniczyliśmy w dziesięciu Światowych zlotach „FICC”, czterech zlotach Europejskich „Rallye” oraz ośmiu zlotach „Jugend Rellye”. W 1984 roku na zlocie w Portugalii nasza drużyna zdobyła I miejsce w zawodach piłki siatkowej i do dnia dzisiejszego Klub Gwarek tworzy zgraną drużynę, która przoduje w turniejach organizowanych w czasie zlotów.

O początku klub prowadzi własną pięknie edytowaną kronikę. Została założona przez Bogdana Czaplę i aż do chwili obecnej jest prowadzona z wielką starannością przez Barbarę Czak.

W roku 1987 odeszli dwaj główni założyciele klubu: prezes Adam Cesarz, oraz Bogusław Czapla. Nowym prezesem został Jan Rokita, dzięki któremu klub rozwijał się dalej bardzo dynamicznie. Z roku na rok wzrastała liczba uczestników na zlotach a Klub przyjmował członków nawet z odległych rejonów Kraju. Po przyjęciu do klubu w roku 2001 członków młodszej generacji startujemy w OKC mieszcząc się z wynikami w czołówce kraju.

W 2012r. nowym prezesem został Piotr Czak, który sprawuje władze do dnia dzisiejszego i rozwija dynamicznie Klub na chwałę jej członków oraz rejonu Tarnowskich Gór .

 

 

Jak zostać członkiem

Statut

Tel. mob: +48 502 325 115

Władze

Piotr Jan Czak

Prezes zarządu

Piotr Pelka

Wiceprezes zarządu

Adam Lak

Wiceprezes zarządu

Adam Majowski

Wiceprezes zarządu

Genowefa Jata

Członek zarządu

Aleksandra Galbierz

Członek zarządu

Edward Konieczny

Członek zarządu

Bogumił Czesław Marek

Członek zarządu

Dariusz Robert Skrzypczyk

Członek zarządu

Danuta Wowro

Członek organu nadzoru

Elżbieta Konieczna

Członek organu nadzoru

 

Siedziba

Klub Turystyki Caravaningowej GWAREK

Tarnowskie Góry

ul. Gliwicka 120

42-600 Tarnowskie Góry

Klub Turystyki Caravaningowej

 

 

Gwarek